Kampanie społeczne

Chroń dziecko w sieci

Akcja dostarcza rodzicom informacji o konkretnych zasadach i narzędziach, które ograniczą ryzyko kontaktu dzieci z nieodpowiednimi treściami online.
czytaj więcej

Możesz pomóc - reaguj, zgłoś!

Co roku tysiące dzieci na całym świecie pada ofiarą przestępstw o charakterze seksualnym. Część sprawców dokumentuje krzywdę dziecka w formie zdjęć lub filmów. Jeśli są one umieszczane potem w Internecie, dostęp do nich staje się nieograniczony.
czytaj więcej

Mama, tata, tablet

Obok tradycyjnych urządzeń, takich jak telewizor czy komputer, coraz większą popularnością cieszą się w ostatnim czasie urządzenia mobilne: smartfony i tablety. Pomimo iż odpowiednio dobrane treści internetowe mogą mieć pozytywny wpływ na rozwój dzieci, to zbyt wczesne i intensywne korzystanie z urządzeń elektronicznych może być dla nich szkodliwe.
czytaj więcej

Przytul hejtera

Celem tej kampanii jest uświadomienie młodzieży szkodliwości internetowego hejtu i mowy nienawiści, a także zaprezentowanie metod reagowania na te zjawiska.
czytaj więcej

Myślę, więc nie śle

Seksting to rejestrowanie i przesyłanie osobistych materiałów o charakterze seksualnym za pośrednictwem telefonu i internetu. Zjawisko to niesie ze sobą zagrożenia dla młodych ludzi.
czytaj więcej

Pomyśl, zanim kupisz

Komputer, Internet, telefon komórkowy w ostatnich latach stały się nieodłącznym elementem życia dzieci i młodzieży. Nic więc dziwnego, że technologiczne nowinki są jednym z popularniejszych pomysłów na gwiazdkowy prezent.
czytaj więcej

Pomyśl, zanim wrzucisz

Publikujesz zdjęcia swoich dzieci w internecie? Nie zawsze jest to bezpieczne.
czytaj więcej

Archiwum

czytaj więcej
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Menu strony