Kursy e-learning

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online. Kurs dla profesjonalistów.

Kurs pomoże prawidłowo diagnozować zagrożenia online i podejmować skuteczną interwencję w przypadku wystąpienia problemu. Nabyta wiedza umożliwi podejmowanie działań profilaktycznych i reagowanie zgodnie z obowiązującą procedurą w w sytuacjach wystąpienia problemu dotyczącego zagrożeń online.
czytaj więcej

Standardy bezpieczeństwa szkoły w internecie. Kurs dla profesjonalistów.

Poznasz standardy bezpieczeństwa szkoły w internecie i dzięki wskazówkom oraz ćwiczeniom nauczysz się, jak reagować według procedury w przypadku zetknięcia się z zagrożeniem online na terenie szkoły. Czas trwania: 45 minut.
czytaj więcej

3..2..1.. Internet! Kurs dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Uczestnicy kursu poznają różne formy zagrożeń internetowych: cyberprzemoc, kontakty z osobami poznanymi w internecie, umieszczanie zdjęć, plagiat, nadmierne korzystanie z komputera i internetu oraz sposoby radzenia sobie z nimi. Czas trwania: 45 minut (7 modułów).
czytaj więcej

Bezpieczna przygoda z internetem. Kurs dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Kurs wprowadza uczniów w tematykę zagrożeń w internecie i wyposaża w niezbędną wiedzę na temat zasad korzystania z sieci. Czas trwania: 70 minut (7 modułów).
czytaj więcej

Gdzie jest Mimi? Kurs dla uczniów klas V-VI szkół podstawowych i I klas szkół gimnazjalnych.

Kurs zgłębia zjawisko cyberprzemocy ukazując je z perspektywy ofiary, świadków oraz sprawcy oraz pokazuje, jak radzić sobie z cyberprzemocą. Czas trwania: 25 minut (1 moduł).
czytaj więcej

Lekcja bezpieczeństwa. Kurs dla uczniów klas V-VI szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych.

Kurs porusza zagadnienie prywatności i bezpieczeństwa w sieci, uświadamia dlaczego należy chronić swój wizerunek w internecie. Czas trwania: 25 minut (1 moduł).
czytaj więcej

Dbaj o Fejs. Kurs dla uczniów z klas I-III szkół gimnazjalnych.

Kurs dotyczy podstawowych zasad korzystania z nowych mediów i społeczności online, których przestrzeganie zwiększa bezpieczeństwo użytkowników w serwisach internetowych. Czas trwania: 20 minut (1 moduł).
czytaj więcej

Nie dla hejtu. Kurs dla uczniów z klas I-III szkół gimnazjalnych.

Zapoznanie z pojęciami hejt i mowa nienawiści oraz z negatywnymi konsekwencjami hejtu, jako formą zagrożeń internetowych. Kurs prezentuje metody radzenia sobie z internetowym hejtem i reagowaniem w sytuacjach niebezpiecznych. Czas trwania: 35 minut.
czytaj więcej

W Sieci. Kurs dla uczniów klas I-III szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych.

Kurs wyposaża w wiedzę na temat zagrożenia wynikającego z kontaktów z osobami poznanymi w sieci oraz podejmuje sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami związanymi z cyberprzemocą. Czas trwania: 20 minut (2 moduły).
czytaj więcej
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Menu strony