Projekty edukacyjne

Sieciaki

Sieciaki.pl to projekt edukacyjny prowadzony od lutego 2005 r. przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), w ramach programu „Dziecko w Sieci”. Projekt Sieciaki.pl jest elementem programu „Safer Internet”. Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange.
czytaj więcej

Necio

Necio.pl to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat, poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z internetu. Prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) we współpracy z Fundacją Orange, w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.
czytaj więcej

Digital Youth

igital Youth to projekt skierowany do młodych i współtworzony przez młodych na temat pozytywnego i kreatywnego wykorzystania nowych technologii i bezpieczeństwa online. Składa się z bloga dygitalyouth.pl, profilu FB, papierowego magazynu, corocznego Digital Youth Forum oraz spotkań i warsztatów dla młodzieży.
czytaj więcej

Kongres Młodych Internautów

Kongres Młodych Internautów (KoMIn) działa przy instytucie badawczym NASK od 2011 r. Powstał jako część młodzieżowego panelu doradczego przy Polskim Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).
czytaj więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
czytaj więcej

Zostań znajomym swojego dziecka

Projekt edukacyjny "Zostań znajomym swojego dziecka" adresowany jest do rodziców i opiekunów. Jego celem jest zachęcenie ich do aktywnego uczestniczenia w internetowym życiu dzieci, poznania ich zainteresowań i wirtualnej społeczności.
czytaj więcej

Plik i Folder - Odkrywcy internetu

Projekt adresowany jest do dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej (10-13 lat). Wirtualni bohaterowie – Plik i Folder – wspierają dzieci w ich codziennych sytuacjach związanych z korzystaniem z internetu.
czytaj więcej
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Menu strony