Digital Youth

Digital Youth to projekt skierowany do młodych i współtworzony przez młodych na temat pozytywnego i kreatywnego wykorzystania nowych technologii i bezpieczeństwa online. Składa się z bloga dygitalyouth.pl, profilu FB, papierowego magazynu, corocznego Digital Youth Forum oraz spotkań i warsztatów dla młodzieży. Więcej o fenomenach internetu na: www.digitalyouth.pl. Digital Youth tworzy Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) w ramach programu Komisji Europejskiej „Łącząc Europę” (ang. „Connecting Europe Facility”). Głównym partnerem działań jest Fundacja Orange.

Papierowy magazyn
Magazyn dla młodzieży DigitalYouth to kwartalnik skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W kolejnych numerach prezentujemy sylwetki młodych osób, które wykorzystują nowe technologie w rozwijaniu swoich pasji, ale też historię, jak zaczynali, z jakimi wyzwaniami i trudnościami się mierzyli.  Magazyn jest dystrybuowany poprzez platformę edukacyjną www.edukacja.fdds.pl, gdzie można go zamówić zupełnie za darmo. Relacja z wydarzenia i wystąpienia wszystkich prelegentów będą dostępne na platformie YouTube oraz na stronie: http://digitalyouth.pl/ oraz częściowo prezentowane na naszych fanpage’ach facebookowych: facebook.com/digital.youth.forum/; facebook.com/bezpiecznyinternet/.

Konferencja
Digital Youth Forum jest to jednodniowe forum na temat kreatywnego wykorzystania nowych technologii i bezpieczeństwa online, na które zapraszamy młodzież w wieku 14-17 lat, młodzież szkolna, młodzi twórcy, eksperci, influencerzy i aktywiści. DYF miało swoją premierę w maju 2016 roku i w tym roku zostało zorganizowane po raz drugi.
W trakcie konferencji pokazujemy jak młodzi ludzie pozytywnie wykorzystują internet w swoim życiu, na przykład zmieniając swoje słabości w siłę. Rozszyfrowujemy nowe pojęcia z obszaru nowych technologii, uczymy się razem jak zadbać o siebie w sieci i być bezpiecznym online. Towarzyszymy w ważnych rewolucyjnych wydarzeniach technologicznych, dzielimy się tym, co ciekawego odkryliśmy w internecie.
Nasza konferencja jest tworzona dla młodych i z nimi współtworzona, gdyż połowa prelegentów to przedstawiciele młodego pokolenia. Poruszamy tematy ważne i aktualne dla dzisiejszej młodzieży i świata, w którym żyją. W tym roku naszymi partnerami byli: Fundacja Orange, Facebook, Google, SWPS, Microsoft, ITU i OneStream.  
 
Blog
Z kolei strona http://digitalyouth.pl/ to młodzieżowa blogosfera. W kolejnych kategoriach: kreatywność, bezpieczeństwo, bezpieczeństwo, technologia prezentujemy informacje o najnowszych trendach, tutoriale, wywiady z ekspertami w zakresie nowej technologii, recenzje, grafiki, memy, gify i filmy. Na blogu znajdują się również wystąpienia prelegentów Digital Youth forum i regularne artykuły, którymi mamy nadzieję inspirujemy przyszłych dorosłych.
 
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Menu strony