Necio

Necio.pl to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat, poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z internetu. Prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) we współpracy z Fundacją Orange, w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.

Na potrzeby projektu powstał serwis internetowy zawierający animacje, gry oraz piosenki tłumaczące najmłodszym zasady bezpiecznego korzystania z sieci.
Korzystając z serwisu Necio.pl, dzieci dowiedzą się, czym jest internet, jak komunikować się z innymi, używać poczty e-mail, wybierać bezpieczne strony www.
Serwis pozwala na opanowanie umiejętności posługiwania się myszką i klawiaturą.
Odsłona internetowa projektu została przygotowana przy współpracy z firmą YUMMY Factory.
W ramach projektu stworzono także zestawy edukacyjne do wykorzystania przez nauczycieli wychowania przedszkolnego, klas zerowych i pierwszych szkoły podstawowej.
Na pomoc dydaktyczne składają się: scenariusz zajęć, zeszyty ćwiczeń oraz materiały audio. Materiały te można zamówić lub pobrać w wersji elektronicznej ze strony www.edukacja.fdds.pl/materialy/necio.php . Znajdują się one również w zakładce  „Dla nauczycieli” na stronie głównej serwisu.
 
Rodzice, odkrywając internet wspólnie z dzieckiem, dowiedzą się, jak zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech.
Z badań wynika, że dzieci w wieku 3-6 lat korzystają z internetu średnio 50 minut dziennie (FDDS 2015).
Rodzic jest pierwszą osobą, która może wprowadzić dziecko  w świat internetu. Odkrywajcie wspólnie jego zasoby. Spróbujcie znaleźć ciekawe i przyjazne strony (pomocny będzie Katalog Bezpiecznych Stron dostępny na stronie http://fdds.pl/best

Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Menu strony