Raporty i badania

Raport PCPSI 2015-2016

Zapraszamy do zapoznaiania się działaniami podjętymi przez Polskie Centrum Programu Safer Internet w okresie 1 stycznia 2015 - 30 czerwca 2016.
czytaj więcej

Raport Dyżurnet.pl 2016

Najczęstszym powodem zgłoszenia niepokojących treści do zespołu interwencyjnego jest podejrzenie że są to materiały przedstawiające seksualne wykorzystywanie dzieci. Takie dane znajdują się w raporcie, który opublikował zespół Dyżurnet.pl
czytaj więcej

Nastolatki 3.0

Około 30 proc. nastolatków pozostaje on-line cały czas i to niezależnie od zmian miejsca pobytu. 93,4 proc. codziennie korzysta z internetu w domu - wynika z badań “Nastolatki 3.0”, przeprowadzonych w 2016 roku przez NASK.
czytaj więcej

Rodzice i dzieci wobec zagrożeń w internecie

Wyniki badań „Rodzice i dzieci wobec zagrożeń w Internecie”, przeprowadzone w 2016 r. przez TNS Polska S.A. na zlecenie Orange Polska, we współpracy z Fundacją Orange i Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Pokazują wiedzę rodziców i dzieci o zagrożeniach w sieci, ich postawy i zachowania.
czytaj więcej

Korzystanie z urządzeń mobilnych przez dzieci w Polsce

Pierwsze w Polsce badania nt. korzystania z nowych mediów przez dzieci w wieku 0-6 lat. Przeprowadzone przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (wtedy Fundacja Dzieci Niczyje) i Millward Brown S.A. w 2015 r. na ogólnopolskiej próbie rodziców.
czytaj więcej

Seksting wśród polskiej młodzieży

Badania nt. sekstingu tj. przesyłania intymnych materiałów przez internet przeprowadzone przez Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (wtedy Fundacja Dzieci Niczyje) i Gfk Polonia w 2014 r. na ogólnopolskiej próbie młodzieży w wieku 15-19 lat.
czytaj więcej

Raport z badania EU NET ADB

EU-NET-ADB to międzynarodowy projekt badawczy dotyczący zjawiska nadużywania internetu przez młodzież. Badania realizowane były w 2012 r. w 7 krajach europejskich. W Polsce koordynatorem była Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (wtedy Fundacja Dzieci Niczyje).
czytaj więcej

Archiwum

czytaj więcej
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Menu strony